Методика і техніка накладання гірчичників

Треба мати ниркоподібний лоток, гір­чичники, термометр, вату, сухий чис­тий рушник.
1.   Хворого кладуть у   зручне   для накладання гірчичників положення.
2.   Шкіру готують таким чином, як для постановки банок; тільки не тре­ба змащувати її вазеліновою олією.
3.   Наливають у лоток воду температури 35—40 °С. Це оптимальна температура    для    утворення   подразню­ючих речовин гірчичника. Температура води понад 45 °С веде до їхнього руй­нування.
4.   Гірчичник   швидко змочують   у воді та щільно прикладають до тіла хворого гірчичною масою донизу. При підвищеній чутливості шкіри, коли хворий швидко відчу­ває печіння шкіри, необхідно підкласти під гірчичник мар­леву серветку, що складається з двох-трьох шарів і має розмір гірчичника.
Треба знати, що ні в якому разі не можна накладати гірчичник через газету, тому що значною мірою зменшує­ться його подразнююча дія на шкіру. Разом з гірчичними ефірними речовинами під шкіру можуть проходити шкід­ливі речовини із газетної фарби, що вміщують свинець.
5.   Місце  накладання  гірчичників  прикривають сухим рушником,  а зверху — ковдрою.  Якщо гірчичники накла­дені правильно, через декілька хвилин   хворий   відчуває тепло та невелике печіння шкіри. Якщо виникають значні болісні відчуття та печіння шкіри, гірчичники треба зняти.
6.   Через 5—15 хв гірчичники знімають. Шкіра під ни­ми має бути гіперемійованою.
7.   Шкіру обтирають злегка вологою (щоб зняти залиш­ки гірчиці), а потім сухою серветкою.
8.   Одягають хворого в суху білизну, вкривають ковдрою. Не  рекомендується  прикладати гірчичники  на  одне  й те саме місце, щоб не викликати пігментації шкіри або опіків.
Звичайно при бронхіті та пневмонії гірчичники накла­дають через день, чергуючи їх з банками. При трахеїті гірчичники ставлять на груднину.

Похожие статьи